Powiatowy Konkurs Architektoniczny rozstrzygnięty

41 obiektów budowlanych zostało zgłoszonych do 7. edycji Konkursu Architektonicznego Powiatu Stalowowolskiego. Komisja wybrała te najpiękniejsze w podziale na 5 kategorii.

Czytaj całość

Kolejne inwestycje drogowe za nami

Prawie 2,3 km nowych chodników na terenie 3 gmin wiejskich oraz 1,2 km wyremontowanej drogi powiatowej nr 1008R Modliborzyce – Rzeczyca Długa – to efekty ostatnich inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Stalowowolski.

Czytaj całość

Certyfikat jakości dla naszego szpitala

Minister Zdrowia przyznał SPZOZ Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli Certyfikat Akredytacyjny. Tym samym nasza lecznica dołączyła do elitarnego i wąskiego grona lecznic, które taki Certyfikat posiadają.

Czytaj całość

Patriotycznie w „Złotej Kościuszkowskiej”

W dniu 10 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, odbyła się podwójna uroczystość – szkolne grono obchodziło Narodowe Święto Niepodległości, a pierwszoklasiści składali uroczyste ślubowanie.

Czytaj całość

Stalowowolski od Kuchni

W Chwałowicach gospodynie wyczarowują kulinarne cuda z fasoli. Jak chcemy spróbować ciekawych dań z kaszy jaglanej – to koniecznie udajmy się do Pysznicy. Najlepsze bułeczki z jagodami zjemy w Lipie, a gęś – w Pilchowie. Znowu Zaklików słynie z karpia, a gmina Bojanów z miodu.

Podobne przykłady można by mnożyć, ponieważ wiele naszych miejscowości ma już swoje „wizytówki”w postaci lokalnych przysmaków. Zdajemy sobie sprawę, że przepisy zamieszczone w folderze to zaledwie część bogatej oferty kulinarnej Powiatu Stalowowolskiego. Receptur wartych rozpowszechniania jest znacznie więcej, dlatego uruchomiliśmy tę zakładkę i zachęcamy mieszkańców do nadsyłania kolejnych przepisów, które chętnie tu opublikujemy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wspólnie stworzyć coś na kształt „powiatowej książki kucharskiej”.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom projektu. To ludzie, którzy z prawdziwą pasją poświęcają się kultywowaniu lokalnej kuchni. Wielu z nich nie tylko dba o to, aby receptury ich przodków nie odeszły w zapomnienie, ale nie boi się też eksperymentować i tworzyć nowych, charakterystycznych dla lokalnej kuchni przepisów.

Produkty znajdziesz >>>tutaj<<<

Życzymy smacznego!

 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2014 - 2018