Walentynkowe gotowanie w ekonomiku

Uczniowie z 6 szkół gastronomicznych rywalizowali w konkursie „Walentynkowy Czar”, zorganizowanym 11 lutego przez ZSP Nr 3 w Stalowej Woli. Patrząc na potrawy w ich wykonaniu, ciśnie się na usta, że nie gotowali, tylko czarowali.

Czytaj całość

Radny Bańka nauczy twoje dziecko samoobrony

Dariusz Bańka – popularny nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor karate, a także radny Powiatu Stalowowolskiego, zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia z samoobrony. Cykl spotkań odbędzie się w ferie i co ważne – udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

Czytaj całość

Promujemy stalowowolskie firmy w Bełchatowie

Cerkamed, I-BS.PL, Dressta, HSJ, Rakoczy, Cellfast, Thoni Alutec, Uniwheels, Iwamet, Agmar – ofertę tych oraz wielu innych firm z naszego powiatu, zaprezentowaliśmy na wspólnym stoisku Powiatu Stalowowolskiego, zorganizowanym podczas „I Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego”.

Czytaj całość

"Natura - Skarby Powiatu"

Dysponujesz zdjęciami ukazującymi piękno przyrody Powiatu Stalowowolskiego? A może masz pomysł na to, gdzie i jak je wykonać? Jeśli tak, to nie zwlekaj. Przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym, na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Czytaj całość

Stalowowolski od Kuchni

W Chwałowicach gospodynie wyczarowują kulinarne cuda z fasoli. Jak chcemy spróbować ciekawych dań z kaszy jaglanej – to koniecznie udajmy się do Pysznicy. Najlepsze bułeczki z jagodami zjemy w Lipie, a gęś – w Pilchowie. Znowu Zaklików słynie z karpia, a gmina Bojanów z miodu.

Podobne przykłady można by mnożyć, ponieważ wiele naszych miejscowości ma już swoje „wizytówki”w postaci lokalnych przysmaków. Zdajemy sobie sprawę, że przepisy zamieszczone w folderze to zaledwie część bogatej oferty kulinarnej Powiatu Stalowowolskiego. Receptur wartych rozpowszechniania jest znacznie więcej, dlatego uruchomiliśmy tę zakładkę i zachęcamy mieszkańców do nadsyłania kolejnych przepisów, które chętnie tu opublikujemy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wspólnie stworzyć coś na kształt „powiatowej książki kucharskiej”.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom projektu. To ludzie, którzy z prawdziwą pasją poświęcają się kultywowaniu lokalnej kuchni. Wielu z nich nie tylko dba o to, aby receptury ich przodków nie odeszły w zapomnienie, ale nie boi się też eksperymentować i tworzyć nowych, charakterystycznych dla lokalnej kuchni przepisów.

Produkty znajdziesz >>>tutaj<<<

Życzymy smacznego!

 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2014 - 2018