15-lecie DPS w Stalowej Woli

27 sierpnia 2015 roku odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 15-lecia Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli. - Młodsze pokolenie powinno zapewnić starszym osobom godną starość. I taką właśnie starość zapewnia swoim mieszkańcom nasz DPS – mówił podczas uroczystości starosta Janusz Zarzeczny.

Czytaj całość

„Green Velo” w Powiecie Stalowowolskim

35 kilometrów – tyle na terenie Powiatu Stalowowolskiego wynosi łączna długość odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”. Prace nad budową i przygotowaniem trasy rowerowej na naszym terenie potrwają do końca października 2015 roku.

Czytaj całość

Nowe wzory wniosków "budowlanych"

Informujemy wszystkich inwestorów oraz projektantów że od dnia 20 sierpnia 2015 roku obowiązuje nowe rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 24-07-2015 rok w sprawie wzorów:

Czytaj całość

CZAS NA XVI DOŻYNKI POWIATOWE

Prezentacja wieńców dożynkowych, degustacja regionalnych potraw, czy koncert zespołu LOMBARD - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekać będą na mieszkańców podczas „XVI Dożynek Powiatu Stalowowolskiego”.

Czytaj całość

Stalowowolski od Kuchni

W Chwałowicach gospodynie wyczarowują kulinarne cuda z fasoli. Jak chcemy spróbować ciekawych dań z kaszy jaglanej – to koniecznie udajmy się do Pysznicy. Najlepsze bułeczki z jagodami zjemy w Lipie, a gęś – w Pilchowie. Znowu Zaklików słynie z karpia, a gmina Bojanów z miodu.

Podobne przykłady można by mnożyć, ponieważ wiele naszych miejscowości ma już swoje „wizytówki”w postaci lokalnych przysmaków. Zdajemy sobie sprawę, że przepisy zamieszczone w folderze to zaledwie część bogatej oferty kulinarnej Powiatu Stalowowolskiego. Receptur wartych rozpowszechniania jest znacznie więcej, dlatego uruchomiliśmy tę zakładkę i zachęcamy mieszkańców do nadsyłania kolejnych przepisów, które chętnie tu opublikujemy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wspólnie stworzyć coś na kształt „powiatowej książki kucharskiej”.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom projektu. To ludzie, którzy z prawdziwą pasją poświęcają się kultywowaniu lokalnej kuchni. Wielu z nich nie tylko dba o to, aby receptury ich przodków nie odeszły w zapomnienie, ale nie boi się też eksperymentować i tworzyć nowych, charakterystycznych dla lokalnej kuchni przepisów.

Produkty znajdziesz >>>tutaj<<<

Życzymy smacznego!

 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2014 - 2018