Stalowowolscy strażacy najlepsi na Podkarpaciu

Jeśli stalowowolscy strażacy biorą udział w rywalizacji sportowej, to niemal zawsze lokują się w ścisłej czołówce.

Czytaj całość

Za nami III Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy

Mimo upalnej pogody, blisko 200 osób stanęło 19 lipca, na starcie organizowanego przez Powiat Stalowowolski „III Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego”.

Czytaj całość

Wojewódzkie Święto Policji w Stalowej Woli

18 lipca 2015 roku na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji.

Czytaj całość

Stalowowolski od Kuchni

W Chwałowicach gospodynie wyczarowują kulinarne cuda z fasoli. Jak chcemy spróbować ciekawych dań z kaszy jaglanej – to koniecznie udajmy się do Pysznicy. Najlepsze bułeczki z jagodami zjemy w Lipie, a gęś – w Pilchowie. Znowu Zaklików słynie z karpia, a gmina Bojanów z miodu.

Podobne przykłady można by mnożyć, ponieważ wiele naszych miejscowości ma już swoje „wizytówki”w postaci lokalnych przysmaków. Zdajemy sobie sprawę, że przepisy zamieszczone w folderze to zaledwie część bogatej oferty kulinarnej Powiatu Stalowowolskiego. Receptur wartych rozpowszechniania jest znacznie więcej, dlatego uruchomiliśmy tę zakładkę i zachęcamy mieszkańców do nadsyłania kolejnych przepisów, które chętnie tu opublikujemy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wspólnie stworzyć coś na kształt „powiatowej książki kucharskiej”.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom projektu. To ludzie, którzy z prawdziwą pasją poświęcają się kultywowaniu lokalnej kuchni. Wielu z nich nie tylko dba o to, aby receptury ich przodków nie odeszły w zapomnienie, ale nie boi się też eksperymentować i tworzyć nowych, charakterystycznych dla lokalnej kuchni przepisów.

Produkty znajdziesz >>>tutaj<<<

Życzymy smacznego!

 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2014 - 2018