Przy „Budowlance” powstanie Orlik lekkoatletyczny

Poliuretanowe bieżnie, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą – już w przyszłym roku będą mieli do dyspozycji uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.

Czytaj całość

II Forum Pszczelarskie za nami

Gdy zginie ostatnia pszczoła ludzkości zostaną cztery lata życia – te słowa samego Alberta Einsteina obrazują jednocześnie ogromną rolę tych pożytecznych owadów, jak i ogromu czyhających na nie zagrożeń.

Czytaj całość

II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

Już 18 września 2015 roku, w stalowowolskiej Bibliotece Międzyuczelnianej odbędzie się II Forum Pszczelarskie, pt. "Stalowa pszczoła nie istnieje". Przedsięwzięcie jest poświęcone ochronie pszczół, a jego organizatorem jest Powiat Stalowowolski.

Czytaj całość

„Kościuszkowcy” szkolą się na poligonie

Około 80 uczniów z LO o edukacji wojskowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli, szkoli się na obozie poligonowym, zorganizowanym dla nich na terenie strzelnicy należącej do jednostki wojskowej w Nisku.

Czytaj całość

Stalowowolski od Kuchni

W Chwałowicach gospodynie wyczarowują kulinarne cuda z fasoli. Jak chcemy spróbować ciekawych dań z kaszy jaglanej – to koniecznie udajmy się do Pysznicy. Najlepsze bułeczki z jagodami zjemy w Lipie, a gęś – w Pilchowie. Znowu Zaklików słynie z karpia, a gmina Bojanów z miodu.

Podobne przykłady można by mnożyć, ponieważ wiele naszych miejscowości ma już swoje „wizytówki”w postaci lokalnych przysmaków. Zdajemy sobie sprawę, że przepisy zamieszczone w folderze to zaledwie część bogatej oferty kulinarnej Powiatu Stalowowolskiego. Receptur wartych rozpowszechniania jest znacznie więcej, dlatego uruchomiliśmy tę zakładkę i zachęcamy mieszkańców do nadsyłania kolejnych przepisów, które chętnie tu opublikujemy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wspólnie stworzyć coś na kształt „powiatowej książki kucharskiej”.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom projektu. To ludzie, którzy z prawdziwą pasją poświęcają się kultywowaniu lokalnej kuchni. Wielu z nich nie tylko dba o to, aby receptury ich przodków nie odeszły w zapomnienie, ale nie boi się też eksperymentować i tworzyć nowych, charakterystycznych dla lokalnej kuchni przepisów.

Produkty znajdziesz >>>tutaj<<<

Życzymy smacznego!

 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2014 - 2018