W marcu rozpocznie się rozbudowa ulicy Poniatowskiego

9,73 miliona złotych – tyle będzie kosztowała rozbudowa ulicy Poniatowskiego w Stalowej Woli. – To będzie jedna z największych inwestycji drogowych, jakie były do tej pory realizowane na drogach naszego powiatu – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Czytaj całość

Przed nami Powiatowy Dzień Animatora

3 marca 2017 roku (piątek) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, odbędzie się uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu. Podczas niej, władze Powiatu Stalowowolskiego uhonorują oraz podziękują ludziom, którzy poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach kultury i sportu przyczyniają się do promocji naszego Powiatu.

Czytaj całość

Nowoczesna linia diagnostyczna w stalowowolskim PKS

Od lutego w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów RST001 należącej do stalowowolskiego PKS działa nowoczesna linia diagnostyczna. Wyposażono ją m.in. w program do archiwizacji danych, pozwalający porównywać stan techniczny auta z rokiem ubiegłym.

Czytaj całość

Lasy przekazały poligon w Lipie dla WITU

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce przejął w użytkowanie od Lasów Państwowych teren poligonu w Lipie (gmina Zaklików). Będzie on wykorzystywany do prac badawczo-rozwojowych nad bronią artyleryjską.

Czytaj całość

Stalowowolski od Kuchni

W Chwałowicach gospodynie wyczarowują kulinarne cuda z fasoli. Jak chcemy spróbować ciekawych dań z kaszy jaglanej – to koniecznie udajmy się do Pysznicy. Najlepsze bułeczki z jagodami zjemy w Lipie, a gęś – w Pilchowie. Znowu Zaklików słynie z karpia, a gmina Bojanów z miodu.

Podobne przykłady można by mnożyć, ponieważ wiele naszych miejscowości ma już swoje „wizytówki”w postaci lokalnych przysmaków. Zdajemy sobie sprawę, że przepisy zamieszczone w folderze to zaledwie część bogatej oferty kulinarnej Powiatu Stalowowolskiego. Receptur wartych rozpowszechniania jest znacznie więcej, dlatego uruchomiliśmy tę zakładkę i zachęcamy mieszkańców do nadsyłania kolejnych przepisów, które chętnie tu opublikujemy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się wspólnie stworzyć coś na kształt „powiatowej książki kucharskiej”.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom projektu. To ludzie, którzy z prawdziwą pasją poświęcają się kultywowaniu lokalnej kuchni. Wielu z nich nie tylko dba o to, aby receptury ich przodków nie odeszły w zapomnienie, ale nie boi się też eksperymentować i tworzyć nowych, charakterystycznych dla lokalnej kuchni przepisów.

Produkty znajdziesz >>>tutaj<<<

Życzymy smacznego!

 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2014 - 2018