Konkurs poprawnej polszczyzny już wkrótce!

18. 04. 05

Już 7 kwietnia w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli odbędzie się II edycja konkursu poprawnej polszczyzny pt. ”Polszczyzna bez tajemnic – ile wiesz o swoim języku?”. Konkursowi towarzyszy wykład otwarty prof. dra hab. Andrzeja Markowskiego, Przewodniczącego Rady Języka Polskiego. Zgłoszenia na konkurs przyjmowane są do 5 kwietnia.

Organizatorami konkursu są Powiat Stalowowolski oraz Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu Filia w Stalowej Woli.

Konkurs będzie miał formę testu, na każde z 21 pytań będą do wyboru cztery odpowiedzi. Autorkami pytań konkursowych są Anna Garbacz i Bernadeta Burdzy z Biblioteki Pedagogicznej w Stalowej Woli.

Konkurs przeznaczony jest dla osób od 16 roku życia (oprócz polonistów). Zgłoszenia przyjmowane są w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli, ul. Podleśna 15
tel. 15 643 37 09, mail: poTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w filii Biblioteki Pedagogicznej w Stalowej Woli, ul. Orzeszkowej 2 tel. 15 842 05 65, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs poprawnej polszczyzny odbędzie się o godz. 15:00, natomiast wykład prof. Andrzeja Markowskiego pt. „Współczesna polska grzeczność językowa” o godz. 16:00.

Do wygrania w konkursie są atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe!

Zachęcamy do udziału.

Do pobrania: regulamin konkursu i karta zgłoszenia