Nowy sprzęt na okulistyce

Badania OCT oka – to nowoczesna metoda diagnostyki, stosowana na Oddziale Okulistycznym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Zakup niezbędnego sprzętu sfinansował Powiat Stalowowolski. Umożliwi to rozpoczęcie w Stalowej Woli terapii chorych na AMD.

Czytaj całość

Przed nami bardzo dobry rok pod kątem inwestycji

O funkcjonowaniu w dobie COVID-19, inwestycjach które udało się zrealizować i planach na rok przyszły, a także o współpracy z radnymi – rozmowa z JANUSZEM ZARZECZNYM, starostą stalowowolskim.

Czytaj całość

Zarezerwuj wizytę w Wydziale Komunikacji przez Internet

Od dnia 4 stycznia 2021 r. zacznie obowiązywać elektroniczna rezerwacja wizyt w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli. System umożliwi klientom umawianie się na konkretny dzień i godzinę.

Czytaj całość

Stanisław Czochara nowym członkiem Zarządu Powiatu

Podczas sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego zorganizowanej w dniu 8 grudnia 2020 r., uzupełniono skład Zarządu Powiatu. Jego nowym członkiem został radny Stanisław Czochara.

Czytaj całość

Nowa droga ze ścieżką rowerową w powiecie

Bezpieczniej i wygodniej. Tak teraz jest na drodze powiatowej relacji Budki Dolne – Zdziechowice w gminie Zaklików. Inwestycja ta została zrealizowana dzięki dofinasowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj całość

Komunikat dotyczący szczepień personelu medycznego i niemedycznego przeciw COVID-19 w szpitalach węzłowych

Informujemy, że Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli przystąpił do projektu Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz personel innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno- technicznych. 

Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego.

Poniżej publikujemy szczegółowe informacje na temat ścieżki postępowania dla pracowników personelu medycznego i niemedycznego, którzy chcą zaszczepić się przeciw COVID-19.

Zgodnie z wytycznymi dla szpitali węzłowych w zakresie szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia oraz innych grup priorytetowych uprawnieni do otrzymania szczepienia są:

W ETAPIE 0:
pracownicy szpitala węzłowego,
pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno- epidemiologicznych,
pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

W ETAPIE 1:
funkcjonariusze i pracownicy Policji,
ratownicy i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej,
pozostali pracownicy sektora ochrony zdrowia,
pozostali pracownicy z firm współpracujących z podmiotami z ETAPU 0, tj. tacy którzy nie przebywają w trybie ciągłym w podmiocie.

Zgłoszenia do szczepień pracowników sektora ochrony zdrowia

Koordynatorem ds. szczepień z ramienia stalowowolskiego szpitala jest: 
Jolanta Czarnota - Kierownik Działu Analiz i Rozliczeń z NFZ
telefon kontaktowy: 15 843 32 99

Dokumenty potrzebne do zgłoszenia chęci zaszczepienia pracowników ochrony zdrowia są do pobrania na stronie szpitala.

Wypełnione dokumenty należy przesłać do dn. 20.12.2020r. na skrzynkę elektroniczną:
Dział Analiz i Rozliczeń z NFZ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2018 - 2023