Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło na niego łącznie 211 prac – zabawek. Robot z kartonu, lalka i koń z plastikowych butelek, gra ze starych nakrętek to tylko kilka ekologicznych prac zrobionych z różnych, na pozór mało przydatnych rzeczy np. pudełek, opakowań czy nakrętek.
Eko zabawki oceniano w trzech kategoriach. Ze szkół podstawowych wpłynęło 168 prac ze szkół: PSP nr 3, PSP nr 4, PSP nr 5, PSP nr 7, PSP nr 9, PSP nr 11, PSP nr 12, Społecznej Szkoły Podstawowej w Stalowej Woli, PSP w Antoniowie, Skowierzynie, Zaleszanach, Zaklikowie, Chwałowicach, Pilchowie, Stanach, Przyszowie
Z gimnazjów przysłano 39 prac z Gimnazjum nr 7 w Stalowej Woli, Gimnazjum w Bojanowie, Chwałowicach i Zaklikowie.
Wpłynęły również 4 prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych: LO im. KEN, Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli.
W kategorii szkół podstawowych nagrodzono:
I miejsce – Magdalena Matysek (Janek i jego osioł) – PSP Antoniów
I miejsce – Natalia Lewkowicz (Konik Rybki) – PSP nr 7
II miejsce – Dominika Myszka (Walli) – PSP Zaleszany
II miejsce – Oliwia Chyła (Tofik) – PSP nr 5
III miejsce – Lena Opala (Kot Puszek) – PSP nr 3
III miejsce – Anna Myszka (Lodowa Ciuchcia) – PSP Zaleszany.
Została też przyznana nagroda specjalna ufundowana przez dyrektora MBP dla Aleksandry Piekarz PSP w Przyszowie.
Komisja przyznała również wyróżnienia:
– Gaia Marmol (Gitara) – PSP nr 5
– Julia Tutak (Ekolala) – PSP Pilchów
– Norbert Brudniak (Robiblock) – PSP Zaleszany
– Agata Młynarska (Ekolot) – PSP nr 12
– Natalia Pęzioł (Tańczący struś) – PSP nr 12
– Gabriela Bielecka (Helikopter W5) – PSP nr 9
– Jakub Lewandowski (Choinka) – PSP nr 9
– Oskar Kotwica (Wehikuł czasu) – PSP nr 3
– Natalia Mianowska (Latający pająk) – PSP nr 4
– Aniela Gumowska (Plastikol) – PSP nr 4
– Oliwier Zakrzewski (Delfadorek) – PSP nr 4
– Aleksandra Nieradka (Koparka) – PSP Przyszów
– Anna Surowiak (Stonoga) – PSP nr 12
– Małgorzata Sobkiewicz (Recykonik) – PSP nr 12
– Dominika Tonderys (Zuzia) – PSP nr 5
– Agnieszka Dwojak (Kubuś Puchatek) – PSP nr 12.
W kategorii szkół gimnazjalnych nagrodzono:
I miejsce – Agata Bis (Roboromek i Łapacz zakrętek) – Gimnazjum nr 7
II miejsce – Wiktoria Zarzycka (Moja lalka) – Gimnazjum Chwałowice
III miejsce – Natalia Kotwica (Helikoptery) – Gimnazjum nr 7
III miejsce – Michał Kopyto (Ekologiczny pojazd) – Gimnazjum nr 7.
Przyznano także wyróżnienia:
– Justyna Pokrywka (Moja ekologiczna lalka) – Gimnazjum nr 7
– Aleksandra Szczęch (Gra Numerolandia) – Gimnazjum Bojanów.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano wyróżnienie:
– Wiktoria Bajek (Bajkowy pokój dla lalek) – LO im. KEN.
Nagrody ufundowali Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli, Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.
Prace można oglądać do końca grudnia w Bibliotece Międzyuczelnianej.