Krystyna Mierzwa Seniorem Roku 2014

14. 10. 15

Powiatowy Dzień Seniora już za nami. Seniorem Roku 2014 została Krystyna Mierzwa z Klubu Promyk, zaangażowana od lat w organizację Pikników Kapucyńskich. Najlepszą potrawą w Konkursie "Smaki naszej babci" okazały się kaszaki z serem w wykonaniu Klubu Szarotka. W przeglądzie twórczości prezentowało się 14 grup. A wyjątkowym finałem był recital Alicji Majewskiej, której towarzyszył kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz.

Dzień Seniora zaczął się przemarszem spod Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli do Miejskiego Domu Kultury, koordynowany przez Konrada Mężyńskiego ze Stowarzyszenia Dobro Powraca. Wydarzenie odbyło się w intencji osób, które ze względu na swój stan musiały zostać w domach.

A w Miejskim Domu Kultury święto seniorów zaczęło się rozstrzygnięciem Plebiscytu Senior Roku 2014. Zwycięzcą została Krystyna Mierzwa z Klubu Promyk. Nagrodę Seniora – Złotej Rączki otrzymał 91-letni Władysław Gosecki z Oddziału Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Stalowej Woli. Odbył się także przegląd twórczości artystycznej klubów i stowarzyszeń z Powiatu Stalowowolskiego. Wystąpili:

 • Klub Emka - polonez
  Słowo od starosty stalowowolskiego Roberta Fili:

  - 1 października obchodzony był międzynarodowy dzień osób starszych. Cieszę się, że również i tu w naszym Powiecie, mamy swój Powiatowy Dzień Seniora. Mam nadzieję, że wydarzenie to wpiszę się na stałe w cykl powiatowych imprez. Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w jego organizację klubom seniora oraz stowarzyszeniom działającym na rzecz osób 65 plus. Podziwiam ich za aktywność i radość życia. Mobilizują do działania tych, którzy pozostają w domach i wspierają też tych, którzy już potrzebują opieki. 

 • Uniwersyteckie Srebrne Lata, grupa śpiewacza działająca pod hasłem "Śpiewać każdy może"
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku, chór
 • Pani Danuta Jata z Klubu Promyk
 • Klub Seniora „Nadzieja” z Zaklikowa, monolog "Mścicielka"
 • Mira i Weseli Akordeoniści
 • Chór Belferki
 • Grupa śpiewająca Klubu Promyk występ pn. "Lwów jest jeden na świecie"
 • Klub Seniora „Jarzębinka”, wiersz i piosenka
 • Klub Radość Jesieni - skecz
 • Zespół Wolaneczki - śpiew
 • Klub Seniora „Pod Topolami” - śpiew
 • Klub Seniora „Szarotka” - wiersz autorstwa Pani Jadwigi Maziarz
 • Chór Gaude Vitae

W tym roku mieliśmy okazję przeprowadzić po raz drugi konkurs kulinarny „Smaki naszej babci”. Oto wyniki:

 • miejsce pierwsze: "Kaszaki z serem" w wykonaniu Klubu Szarotka
 • miejsce drugie: "Zupa z dyni" Innowacyjnej Spółdzielni Socjalnej Sami Sobie
 • miejsce trzecie: "Jaglane słoneczka" Grażyny Nieznalskiej ze Stowarzyszenia Uniwersyteckie Srebrne Lata

Do konkursu zgłosiło się 15 zespołów kulinarnych. A walory smakowe oceniali: Starosta Stalowowolski Robert Fila, Poseł na Sejm RP Renata Butryn, Marek Czopor Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Beata Cygan nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli, Paweł Kolano reprezentant Karczmy Biesiada. Wyjątkową atmosferę stworzyła Alicja Majewska. Widownia była zachwycona klasą i pięknem śpiewu artystki.

NA SPORTOWO

W sobotę seniorzy mogli poćwiczyć na "Sobotnim treningu z niespodzianką" prowadzonym przez Konrada Mężyńskiego. A niespodzianką był pokaz walki wręcz Grupy Haller. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Stalowej Woli.

Powiatowy Dzień Seniora odbył się w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który obchodzony jest corocznie 1 października. Nie byłoby tego święta, gdyby nie współpraca z klubami seniora i stowarzyszeniami: Klubami Promyk, Pod Topolami, Radość Jesieni, Szarotka, EMKA, Jarzębinka, Nadzieja z Zaklikowa, Stowarzyszeniem Uniwersyteckie Srebrne Lata, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Oddziałem Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Stalowej Woli, Stowarzyszeniem Dobro Powraca.

Serdecznie dziękujemy również sponsorom: Klinice Stomatologii Dentes, Sklepowi ORTO-MED Agnieszce Stepaniak, Biurowi Plus, Strefie Wellness, Leszkowi Ziółkowskiemu Przewodniczącemu Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej Rady Powiatu Stalowowolskiego. Wspierali nas: Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, PSWW Haller, Karczma Biesiada, Ośrodek Hodowlano-Jeździecki POLONIA. Składamy także podziękowania Zakonowi Braci  Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie za przewodnictwo duchowe podczas przemarszu.

dsc_0012.jpg dsc_0020.jpg dsc_0030.jpg

dsc_0031.jpg dsc_0033.jpg dsc_0037.jpg

dsc_0047.jpg dsc_0050.jpg dsc_0055.jpg

dsc_0061.jpg dsc_0071.jpg dsc_0073.jpg

dsc_0084.jpg dsc_0088.jpg dsc_0101.jpg

dsc_0102.jpg dsc_0105.jpg dsc_0109.jpg

dsc_0110.jpg dsc_0113.jpg dsc_0117.jpg

dsc_0122.jpg dsc_0123.jpg dsc_0132.jpg

dsc_0139.jpg dsc_0152.jpg dsc_0158.jpg

dsc_0163.jpg dsc_0177.jpg dsc_0191.jpg

dsc_0195.jpg dsc_0198.jpg dsc_0203.jpg

dsc_0216.jpg dsc_0244.jpg