Najmłodsi rywalizowli w Sportowym Zawrocie Głowy

19. 06. 06

Maluchy z 11 przedszkoli ze Stalowej Woli oraz 12 przedszkoli z powiatu stalowowolskiego wzięły udział w VI Sportowym Zawrocie Głowy. To coroczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych ze Stalowej Woli.

Zawody otworzył starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który przywitał wszystkie przedszkolaki i życzył im dobrej zabawy. Starosta wprowadził również najmłodszych zawodników na murawę stadionu, gdzie najpierw była wspólna rozgrzewka, a następnie zostały rozegrane konkurencje sportowe. Przedszkolaki rywalizowały w biegu na 100 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu pod płotkiem, rzucie dyskiem i oszczepem, oczywiście dostosowanym do najmłodszych.

Dzieci bardzo przeżywały swoje starty, oczywiście każdy chciał być najlepszy. I tak też było, bo każdy otrzymał medal i dyplom, a przedszkola puchar.
Wydarzenie to jest przede wszystkim świetną zabawą dla dzieciaków, pokazanie im jak aktywnie i zdrowo można spędzać czas. Ponadto maluchy mają okazję do rywalizacji na prawdziwym stadionie lekkoatletycznym.

Zadanie to było współfinansowane przez Powiat Stalowowolski.